bmak

 

 

KRİKET ARTIK TÜRKİYE’DE

Son 5 yıldır Türkiye’de kriket oynandığının farkında mısınız? Bu süre zarfında Bilkent Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Desi of İstanbul, Ankara Stars, Red Lions, Friends United ve Ankara Tigers olmak üzere 7 adet takım kurulmuş ve her sene düzenlenen turnuvalarla bu takımlar çeşitli maçlar yapmışlardır.
Ancak Kriket Fan Kulübümüz bu sene ortaya çıkan yeni bir topluluktur. Bu topluluğun amacı Türkiye’de kriket oyununu yaygın ve kolay erişilebilir hale getirmek olmasının yanında üyelerin bizzat kriketle tanışıp, kendilerinin de kriket oynar hale gelmelerini sağlamaktır. Bunun için gerekli tüm imkanlar Bilkent Üniversitesi ve Türkiye Kriket Kurulu tarafından sağlanmaktadır.
Peki Kriket Fan Kulübü üyelerini neler bekliyor?

  1. Bilkent Üniversitesi Mayıs Festivali bünyesinde açacağımız standımıza gelip üyelik yaptıranlar arasında yapılacak olan çekilişte her gün 1 MP3 çalar, 4 Futbol topu ve 4 adet Voleybol topu kazanma şansı yakalayacaklar.
  2. Dünya’da kriket hakkındaki tüm gelişmeleri anında mail yoluyla öğrenebilecekler. Ayrıca sitemizi ziyaret ederek de birçok bilgiye ulaşmanız mümkün olacaktır.
  3. Bizzat kendileri kriket oyununu öğrenebilecek ve oynayabileceklerdir. Ekim ayında Bilkent Üniversitesi’nde açacağımız Kriket Kursu’na gelerek bu oyunu çok daha yakından, birebir olarak öğrenebilecekler. Ayrıca bu kurs sadece Bilkent Üniversitesi öğrencileri için değil, tüm üniversite öğrencilerine açık olduğundan diğer üniversiteden olanlarla tanışma ve arkadaş edinme şansı yakalayacaksınız. Kursumuz için hiçbir ücret talep edilmemektedir.
  4. Çeşitli zamanlarda düzenlenecek olan üyeler arası yarışmalarla kupa ve hediye kazanma şansı yakalayacaklar. Bu yarışmalara örnek olarak kriketin flash olarak hazırlanmış, bilgisayarda oynanan basit bir şeklini verebiliriz.
  5. Sürekli düzenlenecek olan çay partileri, vidyo gösterileriyle üyelerimiz birbiriyle tanışıp kaynaşma fırsatı bulabilecekler.

Kriketi oynamak da, öğrenmek de çok kolay. Eğer siz de bu spora biraz da olsa ilgi duyuyorsanız bize ulaşın ve Kriket Fan Kulübü’nün farklı dünyasına katılın.